Se scoringen til «Zucca» som treneren skryter av.

Tips oss 2400
(Dagbladet): Mats Zuccarello Aasen scoret to ganger da New York Rangers knuste Florida Panthers 6-1 i natt. Det var nordmannens tredje scoring på to kamper, og den lille teknikkeren har virkelig begynt å finne storformen i Rangers-trøya.

Etter kampen var New York Rangers-trener John Tortorella full av lovord om «Zucca».

- Han er en raskere spiller. Det er ikke mange som kunne scoret det første målet hans. De fleste ville banket pucken i skinnet til keeperen. Jeg syns han viser en bedre selvtillit når han spiller. Han forstår forsvar selv om han ble lurt på en av situasjonene i kveld. Men han forstå hvordan forsvar skal spilles. Han er i bedre form, og jeg tror han er mer komfortabel med seg selv nå som han spiller i NHL, sier Tortorella til MSG.

Målene gir selvtillit

Zuccarello Aasen fikk 14.58 minutter med istid, og ble også kåret til kampens tredje beste spiller.

Nordmannen endte en ti kamper lang måltørke da han kom på scoringslita i tapet mot Philadelphia Flyers. Og står nå bokført med tre mål på to kamper.

- Så lenge vi vinner, er jeg glad. Men selvsagt ønsker du å bidra. Disse målene gir selvtillit, sier Zuccarello til nhl.com.

Det gjenstår fem kamper av gruppespillet i NHL, og for øyeblikket holder Rangers den viktige åttendeplassen i Eastern Conference som vil gi sluttspillplass. Dersom Rangers ikke skulle klare å nå sluttspillet, kan det bli VM-deltakelse for Zuccarello Aasen.
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (671 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (631 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (256 innlegg) Les mer