Se superstraffen som senket Milan.
Scoringen kom 10 minutter ut i andreomgang, og selv om det var et straffespark, er det et mål vel verdt å få med seg. For mer opp i vinkelen er det vanskelig å få ballen.
Straffen ble Juventus tildelt etter at Milan-keeper Marco Amelia felte Kwadwo Asamoah.
Amelia ble for øvrig byttet inn før kvarteret var spilt, etter at førstekeeper Christian Abbiati måtte gi seg. Abbiati hadde ikke lenge i forveien forhindret Juventus-scoring med en tigerrefleks. For et frispark fra Andrea Pirlo endret retning, og keeperen måtte kaste seg rundt og fikk såvidt en hånd på ballen.
Med seieren trygget Juventus den allerede gigantiske luken ned til andreplassen Napoli, som tidligere på dagen vant etter en overtidsscoring. Nå leder Torino-laget ligaen med 11 poeng, og kun teori kan frata dem gullet med fem kamper igjen å spille.
Milan kjemper på sin side en ekstremt viktig kamp om tredjeplassen, som de innehar med ett poeng på Fiorentina. Mens tredjeplassen gir Champions League-kvalifisering, gir fjerdeplassen kun kvalifiseringsplass til Europa League.
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (663 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (631 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (255 innlegg) Les mer






