Gjør comeback i langløp.
41-åringen har de siste årene kombinert skigåingen med NRK-jobben, men det har ikke fungert treningsmessig.
- Jeg vil gi meg selv noen friår, få tilbake overskuddet og formen. Jeg vil følge opp laget og være mer til stede og stille på startstreken. Jeg vil være med å kjempe om seieren i Vasaloppet, Birken, Marcialonga og de andre løpene, sier Alsgaard til VG.
- Jeg hater ordet comeback, men dette er jo et comeback, på en måte. Men jeg skal ikke forsøke å gå meg inn på noe OL-lag. Jeg skal gå langløp, forteller han.
Han skal være med å bygge opp et lag med seks løpere som satser for fullt, samt at de skal ha et rekruttlag. Avtalen med Team United Bakeries går ut nå, men han er i forhandlinger med flere aktører.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (607 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (535 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer






