Se målene fra kampen her.
Lionel Messi har de siste ukene slitt med en lårskade og har av den grunn blitt hvilt i «uviktige» kamper for Barcelona. Mot Bayern München i midtuken var argentineren nærmest usynlig, og det kunne tyde på at han trengte mer hvile. Til lørdagens kamp i La Liga ble han satt på benken fra start.
Da Messi likevel ble byttet inn i det 59. minutt lå Barcelona under 0-1, etter at Markel Susaeta hadde sendt vertene i føringen i første omgang.
Argentineren brukte bare minutter på å endre det. Først driblet han flere baskere og satte ballen i mål med et velplassert skudd. Deretter serverte han Alexis Sánchez, som sendte Barcelona i føringen bare ti minutter etter at Messi hadde kommet inn.
Det så ut til at Barcelona kom til å hale seieren i land, men i kampens siste ordinære minutt kom Ander Herrera til skudd inne i Barcelona-boksen og satte ballen utakbart ned i hjørnet bak Victor Valdés.
Barcelona opprettholder uansett sin ledelse i serien, som for øyeblikket er på 14 poeng ned til erkerival Real Madrid. Madrid-klubben møter byrival Atlético senere lørdag.
Dumpekandidat Celta tok tre særdeles viktige bortepoeng med 1-0-seier over Levante lørdag, uten Vadim Demidov i troppen. Argentinske Augusto Fernández scoret Celtas mål etter 20 minutter.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (668 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (631 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (255 innlegg) Les mer






