Nora Mørk gjør comback i kveld.

Tips oss 2400
(Dagbladet): I kveld er Nora Mørk endelig tilbake på håndballbanen, etter å ha vært ute med skade siden Champions League-finalen for to år siden.

Seks kneoperasjoner senere er 22-åringen tilbake for Larvik når de spiller borte mot Tertnes i kveld.

- Det er veldig godt å være med på tur igjen, og føle at man er en del av laget, sier Nora Mørk til Dagbladet.

- Ventet lenge

Og det er tydelig at håndballspilleren har ventet på comebacket.

-Jeg har allerede lagt frem shortsen og drakta er nystrøket, fortalte hun til Larvik HK sine hjemmesider etter mandagens trening.

I kveld er hun endelig tilbake på dommerkortet for Vestfold-klubben.

-Jeg har ventet på dette veldig lenge. Det er jo stort for meg, det å få være med igjen. Så jeg må hvertfall klare å få med meg utstyret, forteller Nora Mørk spøkefullt til Dagbladet, om at hun allerede har strøket drakta si.

Champions League-finale

91-modellen er i god form, men tror et kvarter på banen vil holde.

- Fysisk er formen bra, men jeg har litt å hente på håndballformen. Jeg tror nok ti-femten minutter vil holde, sier 22-åringen, som tror håndballformen vil komme etterhvert.

Søndag spiller Larvik den første av to Champions League-finaler mot Györ og Heidi Løke. Men i den kampen vet ikke Mørk om hun får spilletid.

- Jeg skal sitte på benken i alle fall. Men det viktigste er at laget vinner, understreker håndballspilleren.




John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (604 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (528 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer