Tom Hilde om høye telefonregninger.
Hopperen fra Asker har en av de mest populære hjemmesidene i hoppsirkuset. På «tom-hilde.com» forteller han om sin gjøren og laden, og legger ut bilder.
På en måned kan han ha opptil 30.000 besøkende. Det er ikke minst Hildes sponsorer fornøyd med. De får profilert seg selv. Det er bare én hake med det hele:
Businessen koster!
Piano
Når hopperne er på reisefot, er det ikke alltid hotellene kan tilby trådløst nettverk av ypperste klasse.
- Jeg bruker mye mobiltelefon og 3G på tur. Heldigvis har jeg en mobilsponsor, ucan2.no, men det går en del megabite. De har bedt meg om å ta det litt piano, sier Hilde til Dagbladet.
Han fortsetter:
- Jeg var i Japan og brukte 700 kroner bare på å laste opp et bilde. Det går an å være litt smartere.
Han har stor interesse for webdesign.
- Jeg lagde min første hjemmeside som åtteåring, forteller Hilde, som også er aktiv på Facebook, Twitter og Instagram.
- Hvorfor er du så åpen om alt du gjør?
- Jeg har lite hemmeligheter. Og så er det artig å se hvor stor trafikk jeg kan få. Det er greit å vise folk hva vi gjør utenfor tv-skjermen.
Misfornøyd
Forrige sesong var det ikke all verden å melde om sportslig med positivt fortegn. Hilde kom på 11. plass i verdenscupen. Og han var ikke i nærheten av individuell VM-medalje i Val di Fiemme.
- Det var for dårlig, rett og slett. Den tekniske utførelsen av satsen holdt ikke mål. Jeg må forbedre meg litt i alle ledd.
Hilde vil ikke krisemaksimere situasjonen og sier:
- Det er lite som skal til for at jeg får en bra sesong. Jeg må bare spisse det jeg gjør enda mer.
Oppkjøringen til sesongen startet i forrige uke. Sotsji-OL er det store målet.
- Jeg har slitt med den høyre ankelen siden VM. Jeg fikk beskjed om at det ville ta 8 til 12 uker før den ble frisk. Så jeg regner med at den ikke vil hemme meg, sier Hilde.
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (613 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (562 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer






