Mener Tottenham kan kreve 535 millioner for 23-åringen.

Tips oss 2400
 ETTERTRAKTET:  Zinedine Zidane mener det finnes tre-fire klubber som er villige til å betale opp mot 540 millioner for Bale, uten at det skal skrape klubbkassa. Foto: AFP PHOTO / JAVIER SORIANO / NTB Scanpix

ETTERTRAKTET: Zinedine Zidane mener det finnes tre-fire klubber som er villige til å betale opp mot 540 millioner for Bale, uten at det skal skrape klubbkassa. Foto: AFP PHOTO / JAVIER SORIANO / NTB Scanpix

(Dagbladet): Sportsdirektøren i Real Madrid fortsetter å skryte av Tottenhams Gareth Bale.

For ikke lenge siden uttalte Zinedine Zidane at han synes 23-åringen er skremmende og unik.

Nå er den tidligere fotballstjernen ute og roser waliseren igjen.

- Etter den sesongen han har hatt, og med tanke på at han fortsatt er så ung, vil Gareth Bale bli en av de dyreste spillerne i verden om han bestemmer seg for å skifte klubb, sier Zidane, ifølge ESPN.

Tre-fire aktuelle klubber

Franskmannen ble selv solgt for svimlende 595 millioner kroner fra Juventus til Real Madrid i 2001. Han mener det finnes klubber i Europa som er villige til å betale opp mot 540 millioner kroner for Bale.

- Tottenham kan kreve 40 millioner pund, 50 millioner pund, eller til og med 60 millioner pund for han. Det er mye penger, men jeg tror det finnes tre eller fire klubber i verden som kan betale en slik sum uten at det vil skremme dem, sier legenden

Gareth Bale ble søndag kåret til årets unge spiller og årets spiller av Den engelske spilleforeningen (PFA). I tillegg fikk han også plass på årets lag. Nyheten ble kjent på sosiale medier lenge før det var offisielt under utdelingen i London.

Kan være forskjellen

23-åringen har scoret 19 mål på 29 kamper i Premier League denne sesongen, 24 mål om man inkluderer cuper.

Sportsdirektøren i Real Madrid mener at de som greier å signere Bale også sikrer seg Europas beste spiller.

- En spiller som Bale kan være forskjellen for om en stor klubb vinner ligaen eller Champions League. De ville ha fått den beste spilleren i Europa denne sesongen, som har en alder som gjør at han fortsatt kan spille på topp i ti år til, skryter Zidane.


John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (620 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (600 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (439 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer