Politiet måtte gripe inn.

Tips oss 2400
GRORUD (Dagbladet): 30-40 casuals med Vålerenga-sympatier møtte opp på Grorud øst i Oslo, der Lillestrøm spiller bortekamp i 2. runde i cupen mot 2. divisjonslaget Grorud i kveld.

De gikk mot LSK-fansen, som er møtt opp i et antall på omkring 2-300 stykker.

Det oppsto et lite basketak, men ingen ble alvorlig skadd før en håndfull politifolk og sikkerhetsvakter fra Grorud klarte å stoppe dem.

Leter etter pøblene

Vålerenga-sympatisørene ble vist vekk av politet.

En del LSK-supportere forlot også Grorud stadion etter episoden, og det ryktes at de kan komme til å møtes for å gjøre opp et annet sted. 

«Har vært tilløp til slagsmål i forbindelse med kampen. Flere som har løpt. Vi søker i området. Cirka 40 casuals som brått dukket opp. Gikk mot Kanarifansen. Vakter og politiet fikk avverget. Ingen skadet,» skriver Oslo-politiets operasjonssentral på Twitter.

Ønsket forskjellige kampdager

Sikkerhetssjef Ronny Frilseth i LSK sier til Dagbladet at det var et sterkt ønske fra klubbene om at Vålerenga og Lillestrøm skulle spilt samme dag, for å unngå episoder som dette.

- Det er jo politiets intensjon at disse kampene ikke skal spilles på forskjellige dager. Vi visste ingenting på forhånd, men fryktet at noe som dette kunne skje, sier Frilseth.

Han beklager at slike episoder inntreffer i forbindelse med fotballkamper.

- Det er synd at de ødelegger for fotballen. De er ikke fotballinteresserte de som kom hit. Vi liker å kalle dem fotballpøbler. Det var noen av denm blant oss også, sier Frilseth.
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (671 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (631 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (256 innlegg) Les mer