- Vi har ikke råd til å miste Tollefsen.

Tips oss 2400
HARD MEDFART: Ole-Kristian Tollefsen blir trolig klar til tirsdagens møte med Canada.
Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB Scanpix

HARD MEDFART: Ole-Kristian Tollefsen blir trolig klar til tirsdagens møte med Canada. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB Scanpix

HAPPY ENDING: Hockeylandslaget sleit mot Danmark, men vant til slutt. Også Tollefsen-dramaet fikk en ålreit utgang. Foto: Claudio Bresciani / NTB scanpix

HAPPY ENDING: Hockeylandslaget sleit mot Danmark, men vant til slutt. Også Tollefsen-dramaet fikk en ålreit utgang. Foto: Claudio Bresciani / NTB scanpix

STOCKHOLM (Dagbladet): Flere norske supportere fikk seg nok en støkk da kaptein Ole-Kristian Tollefsen måtte forlate isen med fem minutter igjen å spille mot Danmark i går. I kampen tok Patrick Thoresen ansvar, senket danskene etter at de hadde utlignet 2-0-ledelsen til Norge, og nå er de første skademeldingene angående Tollefsen også positive for Norges del.

- Det ser greit ut. Det er ingen hjernerystelse, og noe brudd har jeg ikke tro på. Det er imidlertid en strekkskade i øvre del av ryggen, sier landslagslege Ole Fosse til Dagbladet etter kampen i går kveld.

- Spiller han tirsdag?

- Det håper jeg, men han kommer til å kjenne det på mandag, svarte Fosse.

Dermed kan Roy Johansen puste lettet ut, for det betyr at Tollefsen etter all sannsynlighet er disponibel for kampen mot Canada tirsdag. Det er godt nytt for Norge.

- Vi har ikke råd til å miste Tollefsen skal vi henge med videre. Det er helt klart, sa Johansen etter kampen, som er klar på at dette er en av episodene som kommer til å bli undersøkt videre.

Også Mathis Olimb håper kapteinen blir med videre.

- Han er en av lederne i laget og vår kaptein. Først og fremst håper vi det går bra med han personlig, og så håper vi han kan bli med videre, sa Mathis Olimb til Dagbladet etter kampen i går.


John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (605 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (528 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer