Zucarello raser over VM-nekt.

Tips oss 2400
(Dagbladet): Mats Zuccarello Aasen inngikk nylig et samarbeid med spillselskapet Unibet. Det liker Norges Hockeyforbund dårlig. Nå har de gitt ishockey-spilleren et ultimatum, melder Aftenposten.

- Hans samarbeidsavtale med Unibet må opphøre. Det å ha en slik avtale med en konkurrent til Norsk Tipping er uforenelig med å spille på landslaget, slår ishockeyforbundets generalsekretær Jon Haukeland fast overfor Aftenposten.

I harnisk

NRK.no snakket med Zucarello i kveld. Han var ikke fornøyd med avgjørelsen.

- De har ikke ringt meg eller sagt noen ting. De har bare gått ut i media. Det er ganske feigt. Det er piss at de har informert meg. De har et styre fullt av amatører. Det er «Gutteklubben Grei», raser 25-åringen ifølge NRK.

Rangers-spilleren mener han må få ha et privatliv.

 - Som landslagsspiller representerer jeg landslaget og det de står for. Men som privatperson må jeg ha mitt eget opplegg om jeg vil det, sier Mats Zuccarello Aasen til NRK.

Kommer ikke etter

Norges ishockeylandslag er i disse dager i Sverige hvor de spiller VM uten «Zucca», men i teorien kan nordmannen få istid med landslaget dersom klubblaget New York Rangers skulle tape fire av fire oppgjør mot Washington Capitals. Laget står allerede med to tap i best av sju-oppgjørene.

I teorien kan derfor Zuccarello Aasen rekke de to siste kampene til Norge som er mot Sveits og Tsjekkia 12. og 14. mai. Jon Haukeland forteller at det scenarioet uansett ikke er noe tema.

- Men jeg må legge til at det er jo ikke sikkert vi hadde hentet ham uansett. Det ville være en vurdering med bl.a. jetlag, og om han fremdeles har noe bensin igjen på tanken etter å ha blitt slått ut av sluttspillet der borte. Dette i kombinasjon med hvor mange kamper vi har igjen og hvor viktige de kampene er når det eventuelt måtte skje. Så etter en Rangers-seier eller to nå, er dette i praksis ikke noe tema heller, sier Haukeland.

Ikke nok med at Zucca kan nektes VM-spill dersom det skulle bli aktuelt. Han kan også holdes utenfor neste års OL i russiske Sotsji.

Zuccarello Aasens samarbeid med Unibet ble offentliggjort like før VM-starten, og en videofilm med ishockey-spilleren går i disse dager på tv. Ishockeyforbundet reagerte tidlig på avtalen.
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (605 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (528 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer