- Jeg spilte ikke fantastisk.
Sveitseren trengte bare ett servebrudd for å vinne første sett 6-3 på rødgrusen i den spanske hovedstaden. I annet sett brøt han to ganger og servet for kampen på 5-2, men tsjekkeren ga seg ikke og brøt Federer for første og eneste gang i kampen.
Federer slo rett tilbake og avgjorde kampen til 6-3, 6-3 med nytt brudd i neste game.
- Jeg spilte ikke fantastisk, men det ventet jeg heller ikke her. Jeg spilte ikke dårlig heller, sa Federer.
- Alt i alt er jeg veldig fornøyd, for Stepanek har gitt meg problemer tidligere. Slik var det ikke i dag.
Federer har ennå ikke vunnet en turnering i år, men han er tittelforsvarer i Madrid. Hans neste tittel vil bli hans 77. i karrieren. Da tangerer han John McEnroe, som har bare Jimmy Connors (109) og Ivan Lendl (94) foran seg.
Andy Murray tok seg også videre i storturneringen, men verdenstreeren måtte slite mot tyske Florian Mayer og måtte gjennom tiebreak i begge sett.
Serbiske Janko Tipsarevic ble første seedede mann som røk ut da han ble slått 7-5, 6-3 av grusspesialist Juan Mónaco. Senere tirsdag forsvant også 8.-seedede Richard Gasquet ut av turneringen.
I kvinneklassen tok verdensener Serena Williams seg til 3. runde med 6-2, 7-5 over spanske Lourdes Dominquez-Lino.
Marion Bartoli tråkket over i 2. sett mot Maria-Teresa Torro-Flor, men bet tennene sammen og vant 6-4, 2-6, 6-4.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (610 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (550 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer






