Amanda Berrys søster møtte pressen da søsteren ikke orket.
HOS SØSTEREN: Amanda Berry skulle egentlig gi en uttalelse til pressen, men til slutt kom søsteren ut fra huset hun bor i og ga en kort uttalelse. Foto: Vegard Kristiansen Kvaale
Den nå 16 år gamle Berry har vært savnet siden 2003.
Hun er nå hjemme hos sin søster Beth Serrano. Thomas McCartney i Cleveland-politiet sa tidligere i dag at Amanda selv skulle gi en uttalelse til pressen fra søsterens hjem.
- Hun skal komme seg litt og så skal hun komme ut på terrassen og gi en uttalelse, sa McCartney tidligere i dag, ifølge ABC News.
- Amandas dag
McCartney kom også med en liten advarsel til pressen om å ikke forvente for mye.- Husk at dette er Amandas dag. Hun bestemmer. Det er Amandas regler som gjelder i dag.
Som en kan forvente ble oppmøtet stort utenfor søsterens hus. Og til slutt var det søsteren som kom ut, ikke Amanda selv. Hun takket for støtten, både nå og i de ti årene Amanda var savnet, og ba om ro:
- Vennligst respekter privatlivet vårt til vi er klare til å si mer.
Ropte
Det var Amanda Berrys rop som gjorde at naboen Charles Ramsey ble klar over at noe var galt i huset.- Jeg så en kvinne som febrilsk forsøkte å komme seg ut. Hun sa: «Hjelp meg å slippe ut. Jeg har vært her i lang tid», fortalte Ramsey til newsnet5.com kort tid etter at hendelsen ble kjent.
Etter at hun fikk hjelp til å sparke et hull i døra, ringte Berry til politiet.
- Hjelp meg! Jeg er Amanda Berry. Jeg har vært kidnappet i ti år. Nå er jeg fri, sa hun.






