Scoret vinnermålet i siste minutt.

Tips oss 2400
SJANSEFEST: Eliteseriekampen mellom Start og Viking i kveld ble litt av en sjansefest. Kampen endte 1-2.
Foto: Tor Erik Schrøder / NTB scanpix

SJANSEFEST: Eliteseriekampen mellom Start og Viking i kveld ble litt av en sjansefest. Kampen endte 1-2. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB scanpix

SCORET FØRST: Espen Hoff og Start scoret kampens første mål etter 26 minutter.
Foto: Tor Erik Schrøder / NTB scanpix

SCORET FØRST: Espen Hoff og Start scoret kampens første mål etter 26 minutter. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB scanpix

• Start - Viking 1-2 (1-1)

(Dagbladet): Start tok imot Viking på Sør Arena i kveld.

I forkant av kampen lå Start på en ellevteplass på tabellen, Viking på sin side på femte.

Etter tjueseks minutters spill er det Espen Hoff, som viser seg å være veldig frisk i denne kampen, som scorer kampens første mål. Etter lekker angrepsfotball med høy fart er det Børufsen som legger inn og Espen Hoff kan hoppe opp og sette ballen sikkert i mål med pannebrasken.

Rett før pause er det Trond Olsen som utligner for gjestene, og stillingen er 1-1 til pause.

Andre omgang foregikk med litt av en sjansefest.

Start var nærmest scoring, men Viking var også frampå ved flere anledninger. Men med to gode keepere i Håkon Opdal og Rune Almenning Jarstein, ble det vanskelig å score mål.

Blant annet hadde Espen Hoff et skudd som gikk i innsiden av stolpen og ut.

Vinnermålet ble scoret på overtid, og på leit vis for Start. Sjansefesten måtte ende i noe, og i et Viking-angrep der Olsen slår en 45-graderspasning fra dødlinja og inn foran mål, er det Starts Babacar Sarr som styrer ballen i eget nett.
I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (518 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer