Serena Williams tok sin femtiende singletittel.
Williams vant komfortabelt 6-1, 6-4. Amerikaneren har ikke tapt for Sjarapova på tolv møter. Sist gang hun ble beseiret av russeren var i 2004.
Det var hennes fjerde seier for sesongen. På grus hadde 31-åringen bare vunnet seks ganger tidligere. Hennes forrige tittel på rødgrus ble hentet så langt tilbake som i 2002.
- Det føles godt. Disse banene ligner på Roland-Garros, og det gjør det til veldig god forberedelse. Jeg vet ikke om jeg kan greie å vinne der, men vi får se hva som skjer, sa Williams, som ble proff i 1995.
Seieren i Madrid betyr også at Williams beholder posisjonen sin på toppen av verdensrankingen. Sjarapova er rangert som nummer to i verden.
- Jeg vet ikke hvor mange flere turneringer jeg kan vinne. Jeg vil bare leve i øyeblikket og nyte drømmen. Hver gang jeg vinner, nyter jeg det mer, sa Williams.
Sjarapova måtte innse at hun var langt fra å bryte tapsrekken mot den amerikanske stjernen.
- Jeg innledet kampen veldig dårlig, og mot en slik motstander nytter ikke det, for Serena er veldig god når hun spiller med selvtillit, sa hun.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (518 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer






