Feil å bruke miljøsymboler med en slik kjernevirksomhet, sier Forbrukerombudet.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
IKKE SLIK: En slik annonse mener Forbrukerombudet at StatoilHydro ikke kan bruke.

IKKE SLIK: En slik annonse mener Forbrukerombudet at StatoilHydro ikke kan bruke.


(Dagbladet.no): StatoilHydro brøt loven med sin annonsekampanje i høst, mener Forbrukerombudet.

StatoilHydro rykket tidligere i høst inn helsidesannonser i noen av landets største aviser, som blant annet viste en melkekartong, et returpunkt og en sparepærekartong i gigaformat, fulgt av teksten Alle må gjøre litt. Vi må gjøre litt mer.

Villedende markedsføring, mener Forbrukerombudet.

- Vi gjorde en vurdering, og fant at det er feil av et firma med en kjernevirksomhet som har alvorlige miljøkonsekvenser å ta i bruk disse kjente miljøsymbolene i sin markedsføring, sier forbrukerombud Bjørn Erik Thon til Dagbladet.no.

- Grønnvaskingskampanje
Det var Natur og Ungdom som klaget kampanjen inn.

-    Jeg satte nesten morgenkaffen i halsen da jeg så den, og tenkte at dette måtte være et brudd på markedsføringsloven, sier leder av Natur og Ungdom, Ingeborg Gjærum, til Dagbladet.no.

StatoilHydro skal ha brukt ti millioner kroner på kampanjen, som nå er avsluttet. StatoilHydro må rette seg etter Forbrukerombudets vedtak i fremtidige kampanjer.

Bjørn Erik Thon ser på saken som et klart forsøk på såkalt grønnvasking.

- Det er en trend vi ser stadig mer av, både nasjonalt og internasjonalt. Vi har hatt flere slike saker, særlig i bilbransjen, men også med strømleverandører, sier Thon.

Natur og ungdoms Ingeborg Gjærum er lettet over å ha fått medhold i saken.

- Vi synes det er helt vanvittig at StatoilHydro tør å markedsføre seg på denne måten, og ser på det som en del av en taktikk for å få et miljøvennlig stempel nå når de vil inn og lete etter olje og gass i sårbare områder, sier hun.

- En del av løsningen
- Vår kommentar er at annonseringen har grunnlag i det faktisk vi gjør, sier Gine Wang, StatoilHydros pressekontakt for teknologi og ny energi.

Wang sier selskapet tar til etterretning Forbrukerombudets kritikk av symbolbruken, men viser også til det første brevet som Forbrukerombudet sendte i september. Der ble det trukket fram at StatoilHydro er ledende på sitt felt, sier hun.

- Og hva er dere ledende på?

- Hvis du ser på budskapet i annonsene, så går det fram at vi ser at vi er en del av klimautfordringen, men at vi ser på muligheter for å løse disse utfordringene. Vi må også være en del av løsningen på klimaproblematikken, sier Wang til Dagbladet.no.


Emneord: