1000 år før de andre to spillene i Myth-serien finner sted, er tiden kjent som «The Wolf Age».En helt ved navn Connacht starter en håpløs krig mot demoner som tilhører rasen the Myrkridia. Historien som følger preges av heltemot, tro og strategi.
Spillet gir deg kommando over små grupper menn som må bruke sin ekspertise til å overkomme fiendens store overtall. Folk som har spilt de forrige to spillene vil med en gang kjenne igjen kontrollene og spillmåten.
Myth 3 er et vanskelig strategispill (du burde ha god erfaring med strategispill før du prøver deg på dette). Spillet har mange av de gamle soldatene som for eksempel Dverger, Berserkere, Stygian knights og the Trow, pluss en hel rekke med nye.
Historien er morsom og dyp, og for dem som har spilt de andre to Myth-spillene er det mange kjente scener.
3D-grafikken er gjennomgående nydelig, både soldater og terreng er en fryd å se på og lyden har jeg heller ikke noen klage på.
Myth har alltid vært kjent for sitt høye strategiske nivå og denne skuffer ikke.
Myth III: The Wolf Age» er en nydelig oppfølger. Dette er et spill alle strategielskere burde ha.
PS! Hvis du sitter fast, hold inne (ctrl) og trykk pluss, for å hoppe over brettet.Her er spillets hemmeside