- Gruppe 1 - - >Livet er ikke verre for tegneseriefiguren Nemi enn at hun nå kommer ut i bokform.
NEMIS MOR: Lise Myhre.
GOTH-GUDINNE: Nemi
Hard og myk
- Jeg er ikke så blasert at jeg ikke synes at dette er innmari gøy, sier Lise Myhre.
- Det er en hel del flere som leser Nemi nå enn da jeg begynte i -97, og det kan kanskje være fint å få sett en del av de eldre stripene som ikke har vært å få tak i.
«Nemi - enhjørninger og avsagde hagler» har et førsteopplag på 20 000 eksemplarer. Bokas tittel spiller på Nemis karakter.
- Det er hentet fra en av de tidligste stripene og jeg synes den er dekkende for hvem Nemi er. Jeg synes alltid det er vanskelig å beskrive henne i få ord. Det var en som skrev i en anmeldelse en gang at Nemi er som en hard pakke som er myk inni. Jeg synes Nemi har begge sider i seg.
Ei god venninne
- Singlebølgen er over - er det ikke tide å gi Nemi en mann snart?
- Jeg er veldig glad for at jeg ikke følger med på trender som sier hva som er tillatt eller ikke. Da ville jeg aldri i verden kunne ha startet opp en tegneserie om en svarthåret gothjente. Men jeg synes selv jeg aldri har gjort noe nummer ut av Nemi er single. Serien trenger ingen kjæreste for å gjøre henne til en helere figur.
Kan du ikke vente? Tjuvstart hos Spray.




Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen