B- menneske og SV- leder Kristin Halvorsen sov dårlig natt til valgdagen. Mye tyder på at hun ikke får sove noe særlig i natt heller.
- Nå sover jeg vel ikke i natt, heller. Jeg kommer vel til å ende som et vrak, kniste Kristin etter partilederdebatten i Stortinget i kveld. Hun hadde akkurat fått beskjeden om at SV har gjort et bedre valg enn på lenge.
- Dette er så bra, men nå blir det grusomt spennende til neste valg, sier Halvorsen.
Hun mener Høyre har ansvaret for at Fremskrittspartiet går tilbake blant annet i Oslo.
Utfordrer regjeringen
En seiersvarm Jan Petersen smilte bredere enn på lenge. Å bli kåret til valgets vinner har den effekten på partiledere.
- Hvis vi når 20,7 prosent er jeg strålende fornøyd, smilte Petersen.
Varm i trøya benyttet han medvinden til å fortelle regjeringspartiene hva han ønsker seg i budsjettforhandlingene til høsten.
- Jeg håper vi kan legge mange stridigheter mellom Høyre og regjeringspartiene bak oss, erklærte Petersen. Han ville ikke gå inn på spekulasjoner om en borgerlig firepartiregjering, ennå.



Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen