|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
||
:dagboka :oppdatert :utenriks :krim :politikk :e-postavisa
[16:58] Her har volden blitt dagligdags [16:58] Her har volden blitt dagligdags [16:58] Her har volden blitt dagligdags [16:58] 2000 arbeidere brukte 15 dager på å bygge dette [16:58] 2000 arbeidere brukte 15 dager på å lage dette [16:58] 2000 arbeidere brukte 15 dager på å lage dette [16:58] 2000 arbeidere brukte 15 dager på å bygge dette [16:58] Smuglet puppebilde til Månen [15:30] Smuglet puppebilde til Månen [15:30]
|
Åpner for ulvejakt Bondevik overkjører miljøvernministeren
Statsminister Kjell Magne Bondevik vil åpne for ulvejakt. Han bebuder en lovendring som sikrer det han betegner som et «mer fleksibelt forvaltningsregime» for ulv. Det betyr i klartekst å sikre lovhjemmel for ulvejakt der man til enhver tid mener det er påkrevd.
Av OTTAR JAKOBSEN og PER ELLINGSEN
Bondeviks forsøk på klargjøring er neppe nok for å stagge opposisjonen i Stortinget. Vil endre loven Statsministeren sier videre at regjeringen vil legge fram en forvaltningsplan for ulv etter at vinterens sporinger er gjennomført. Planen skal legges fram før sauen slippes på beite til sommeren. - Uholdbart - Det er krevende å få til en samlende politikk der hensynet til en truet dyreart kombineres med bondenæringens interesser. Like fullt er en avklaring helt nødvendig, mener han. - Dersom Bondevik ikke klargjør saken, må vi ta spørsmålet opp i Stortinget. Verken Enoksen eller Fjellanger så i går noe behov for å justere sine offentlige uttalelser.
|
|
|
Dagbladet © 2000 |
[ Dagbladet | :nyheter | :på din side | :kultur | :sport | :torget | :start ] |
||