|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
||
:dagboka :oppdatert :utenriks :krim :politikk :e-postavisa
[13:02] - Alvorlige feil på bremser og dårlige komponenter [13:02] - Alvorlige feil på bremser og dårlige komponenter [13:02] - Alvorlige feil på bremser og dårlige komponenter [13:02] - Alvorlige feil på bremser og dårlige komponenter [13:02] - Alvorlige feil på bremser og dårlige komponenter [13:02] - Chávez har svekket demokratiet og menneske-rettighetene [12:28] Liten tro på renteøkning onsdag [12:26] Liten tro på renteøkning onsdag [12:26] Liten tro på renteøkning onsdag [12:26]
|
Influensamedisin rives bort Den verste influensaepedimien på ti år herjer i hele Norge. Hvor mange som er syke blir ikke klart før i morgen, men så langt er det solgt 13 707 pakker med influensamedisinen Relenza.
Tirsdag 11. januar 2000 12:50
- Tatt i betraktning at Relenza er et nytt produkt og at det fortsatt er mange leger og helsestasjoner som ikke kjenner til det, må vi si at det er godt mottatt. Men det er nok mange som burde ha fått Relenza som ikke har fått det, sier medisinsk direktør Olav Flaten i Glaxo Wellcome til Dagbladet :på nettet. - Vi får kontinuerlig forsyninger, og er ikke redde for å gå tom, sier Flaten. Flere syke Assistentlege Bjørn Iversen ved Statens institutt for folkehelse sier til NTB at uvanlig mange er influensasyke i år . - Det er helt tydelig at langt flere enn vanlig blir alvorlig syke i år og trenger medisinsk hjelp, sier Iversen. - Mens sykdommen vanligvis er over etter en ukes tid, er nå mange syke i både to og tre uker. Hans beste tips er at du holder senga hvis du merker symptomer på influensa. Iversen oppfordrer alle som merker typiske tegn på influensa, det vil si høy feber, hodepine og muskelsmerter, til å holde seg i ro. - Gå ikke på jobb og smitt kollegene. Det er en fordel for alle om de som blir syke holder seg hjemme, sier han.
|
|
|
Dagbladet © 2000 |
[ Dagbladet | :nyheter | :på din side | :kultur | :sport | :torget | :start ] |
||