- perogveronica.jpg - - >Aktor Jørn S. Maurud regner ikke med at vi får vite hvem som utførte trippeldrapene på Orderud gård denne gangen heller.
- Ikke skyldig:Per og Veronica Orderud erkklærte seg ikke skyldige da lagmannsrettssaken startet i dag.
Foto:SCANPIX
- Som dere vet reiser denne saken spørsmål vi ikke har svaret på. Vi vet ikke hvem som, eller hvor mange som var i kårboligen denne natten. Dette spørsmålet har ikke etterforskningen besvart. Dette spørsmålet er det ingen grunn til å tro at vi får svar på nå heller.
Men Maurud mente saken var fullstendig oppklart i forhold til tiltalen.
- Disse fire er ikke tiltalt for å ha utført drapene selv. Men vi kan føre bevis for medvirkning til dem, sa Maurud i sitt innledende foredrag.
Han ba juryen forsøke å skjelne mellom det de vet om saken fra den voldsomme mediedekningen, og det som kommer fram i retten.
- Jeg tror ikke det er realistisk å tro at det er mulig å nullstille seg, sa Maurud.
Men han understreket at det er det som kommer fram i retten som skal danne grunnlag for domfellelse eller ikke.
- Dere må for all del ikke gå til avisene for å oppdatere dere om saken.
Retten fant ikke tid til åstedsbefaring i dag. Den vil finne sted tirsdag mrogen.



Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen