- knudsen.jpg - - >BERGEN (Dagbladet.no): Tidligere Ap- statsråd Grete Knudsen ble i kveld stemplet som illojal av sine partikamerater i Bergen.
ILLOJAL: Arbeiderpartiet i Bergen mener at Grete Knudsen har opptrådt illojalt.
Foto: SCANPIX
Les også:
Gamle Ap-topper hjelper Seim
Bakgrunnen er at hun tidligere i år gikk bak ryggen på Hordaland Arbeiderparti da hun i partiets sentralstyre argumenterte mot bygging av dypvannsdokk på Haakonsvern. På samme tid var hun hyret av den unge mangemillionæren og oppkjøperen av Mjellem & Karlsen Carl Fredrik Seim.
Samtidig som det var klart i Seims interesse at det ikke ble bygget dypvannsdokk på Haakonsvern, hadde Hordaland Arbeiderparti gått inn for dokkbygging på marinebasen i Bergen. Ingen i partiet visste da at Knudsen jobbet for Seim.
- Vi anmoder Grete Knudsen om å beklage oppførselen sin overfor Hordaland Arbeiderparti, sier leder i Arbeiderpartiet i Bergen, Ruth Grung til Dagbladet.no.
Hun påpeker at ved å stemple Knudsen som «illojal», har partiet brukt et svært sterkt virkemiddel overfor den tidligere statsråden.











Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen