Nå risikerer han lovens strengeste straff.
Det betyr at politiet mener mannen visste det var metanol i spriten da han solgte den.
- Personen har omsatt sprit som inneholder gift, vel vitende om det, sier politiinspektør Jon Aga til Dagbladet.no.
- Betyr det at han har solgt spriten også etter at saken ble kjent i media?
| Disse er døde: | ||
|
| ||
Sentral i distribusjonen
Nettavisen skriver at det er 37-åringen som tidligere var siktet for salg som nå har fått siktelsen sin utvidet. Politiet vil ikke bekrefte alderen, men sier han er født på midten av 60-tallet.
I dag ble han varetektsfengslet i fire uker med brev- og besøkskontroll.
Bakgrunnen for utvidelsen av siktelsen er nye opplysninger som har kommet fram i saken. Fra før er en 46 år gammel håndverker fra Moss utpekt som sentral i distribusjonen. Han er siktet for det samme og risikerer også lovens strengeste straff.
- Er mannen som fikk siktelsen utvidet i dag like sentral?
- Han er også relativt sentral, sier Aga.
Totalt er 12 personer i Østfold siktet i metanolsaken. Bortsett fra de to som er siktet etter paragraf 153, er resten siktet for ulovlig omsetning av alkohol.



Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen