- hund2.jpg - - >«Adolf» ga ikke labb som andre hunder...
NOK EN NAZIHUND? Otto Jespersens rollefigur på NRK, «Nazi-Per», var også troende til å lære hunden litt av hvert.
Foto: NRK
Da politiet kom til stedet, viste ham fram trikset han hadde lært hunden Adolf. Han ropte «Sieg Heil», hunden løftet labben framover og mannen svarte med å gjøre nazihilsen tilbake.
Både Roland og Adolf ble pågrepet av politiet. 54-åringen er tiltalt for bruk av symboler for grunnlovsstridige organisasjoner. Hvis han blir funnet skyldig, risikerer han tre år i fengsel, skriver Berliner Kurier.
Heller ikke Adolf slipper unna. Han er plassert på kennel.
- Hunden må ikke dømmes for det eieren har lært den. Det gjør meg kvalm at noen bruker en hund som instrument for sin forvirrede hjerne, sier Carola Ruff som jobber for en lokal dyrevernsorganisasjon til avisa.



Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen