Forholdet startet to år tidligere. Svensk kvinne må i fengsel for sex-misbruk.

(Dagbladet.no): En kjent svensk, kvinnelig direktør er blitt dømt til seks måneders fengsel for seksuell utnyttelse av en mindreårig gutt. Gutten, som var 12 år da forholdet begynte, er nå 18 år.


- Vi planlegger å gifte oss når denne stormen er over, sier 18-åringen til den svenske avisa
Expressen.

Direktøren traff gutten på en reise til hans hjemland, der de innledet et forhold, forteller gutten. Etter hvert fulgte han kvinnen til Sverige, der hun hadde mann og barn. I forhør skal kvinnen ha forklart at hun holdt forholdet hemmelig for mannen, og sa at gutten var «som en bror».

- Noen måneder etter jeg kom til Sverige, ble hun gravid. Da var jeg 14 år, forteller gutten.

Gutten har etter hvert fått oppholdstillatelse, men var i perioder truet med å bli kastet ut av landet. Ifølge dommen mot kvinnen skal hun ha gitt falske opplysninger om at gutten kom fra dårlige kår i hjemlandet, til tross for at familien hans i virkeligheten tilhørte den politiske eliten i landet.

Forholdet ble etter hvert politianmeldt, men 18-åringen kan ikke forstå hvorfor de to skal bli straffet.

- Om vi elsker hverandre, hva er det da som er feil? sier han.

 

Søk i skattelistene