Ingen epleformede vafler i valgkampen.

Se Frp-vaffeljernet her.
(Dagbladet.no): Tidligere i år gikk Frp ut og erklærte at de ville gi KrF konkurranse som vaffelparti; valgkampen skulle akkompagneres med vafler formet som Frp-eplet med F-en i midten, og til formålet hadde partiet bestilt 500 vaffeljern fra Kina.
INGEN EPLEFORMEDE VAFLER I ÅR: Frp's valgkampvafler skulle være formet som partilogoen, men de blå kinesiske spesialvaffeljernene falt fra hverandre.

INGEN EPLEFORMEDE VAFLER I ÅR: Frp's valgkampvafler skulle være formet som partilogoen, men de blå kinesiske spesialvaffeljernene falt fra hverandre.



Det blir det ikke noe av. En produksjonsfeil fører til at topplokket på jernene faller av, og hele partiet må nå sendes tilbake til Kina.

– Det er fryktelig surt, dette var en morsom greie vi hadde sett fram til, sier Frp’s generalsekretær Geir Almåsvold til Vårt Land, og må konstatere at det i årets valgkamp bare blir servert vanlige hjerteformede vafler.

– Det blir altså ikke Frp-vafler, men mye god Frp-politikk i stedet, beroliger informasjonsrådgiver Lars Joakim Hanssen.
 

Søk i skattelistene