Fløy til himmels med 1000 ballonger.

PRESTEN FORSVANT MED TIVOLIBALLONGENE: Den katolske presten Adelir Antonio de Carli ble borte under sin ballongferd i april. Det ble etterpå klart at han ikke kunne bruke GPS-utstyret han hadde med seg.


(Dagbladet.no): I april forsøkte den katolske presten Adelir Antonio de Carli (41) å sette ny rekord i ballongflygning. Målet var å skaffe penger til en åndelig rasteplass for sjåfører.

Paranaguá, Brasil




Forsøket gikk imidlertid veldig, veldig galt. Vinden blåste presten og de tusen ballongene hans langt ut til havs. Nå har DNA-tester påvist at et lik som ble funnet drivende i havet tidligere i juli er den savnede ballongpresten, melder BBC.

- Endelig kan vi få begravet ham, sier prestens bror Moacir de Carli til AP.

Også under prøveflygningen tidligere i år gikk det galt for presten. Da blåste han over grensen til Argentina.
 

Søk i skattelistene