Forsvant i natt.

(Dagbladet.no:) Mads Østberg (19) skulle bruke norgescupløpene i Nummedalen til uka som testløp i forkant av den første NM-runden som går andre helga i januar.


- Målet mitt er å vinne NM-gull, sa rallytalentet til Moss Avis for et par dager siden.

Nå har oppkjøringen fått seg en liten ripe i lakken.


Kan ikke brukes
Hans Subaru WRC 2004-modell var på vei fra England til Moss i natt, men ble borte i Göteborg. Bilen har et utseende som er ganske lik bilen til Petter Solberg, og sto på en lukket tilhenger.

- Tyvene kan ikke få gjort noe med bilen. Den har nemlig en «transporthjerne», som gjør at den bare kan startes og settes i første gir eller revers. Så de får ingen nytte av den uansett, sier Østberg til VG Nett.

Han forteller at han allerede har vært i kontakt med Subaru i England, som har en annen bil klar dersom den frastjålede bilen ikke kommer til rette.


Nye dempere
19-åringen kjørte sin første VM-runde i Sverige i forrige vinter, og planen er at han skal kjøre sju av 16 VM-runder den kommende sesongen, fortrinnsvis snø- og grusløpene i Europa.

Tyveriet setter ingen stopper for disse planene.

- Det største problemet er at vi hadde satt på nye støtdempere. De demperne har vi ikke lenger, så det er et stort problem - men vi skal nok klare å hamle opp med det også, sier Østberg til VG Nett.

Mads Østberg brukte denne bilen under årets siste VM-runde i Wales, og det er gjort flere endringer med den etter dette.

Subaruen har britiske skilter: UT53SRT. Tilhengeren er merket med N652CCF.

 

Les også

Søk i skattelistene