Tar opp kampen mot RBK.

(Dagbladet.no): Anthony Annan er blitt koblet til en rekke klubber, blant annet Arsenal, Blackburn og Racing Santander.
VIL BEHOLDE ANNAN: Sportsdirektør i Stabæk, Lars Bohinen, jobber med å gi Start et tilbud på Anthony Annan snart.

VIL BEHOLDE ANNAN: Sportsdirektør i Stabæk, Lars Bohinen, jobber med å gi Start et tilbud på Anthony Annan snart.
Foto: Torbjørn Grønning, Dagbladet



Samtidig har TV2-sporten fått bekreftet at Rosenborg har kastet seg inn i kampen om midtbanespilleren.

Nå prøver Stabæk å jobbe fram en løsning som sikrer at Annan blir værende på Nadderud.

- Vi registrerer jo RBK-interessen, og jobber med løsninger for å gi Start et tilbud i løpet av de nærmeste dagene, sier Stabæk-sportsdirektør Lars Bohinen, til Dagbladet.no.

I tillegg til interessen fra Tippeliga og Premier League kjenner Dagbladet.no til at Annan også følges tett av en rekke franske klubber.

Den massive interessen rundt Start-spilleren til tross, Start-sportsdirektør Svein Mathisen har kun fått en formell henvendelse fra spanske Racing Santander.

- Det eneste budet vi har mottatt er fra Racing, og det er nå kansellert fordi Anthony spilte UEFA-cup for Stabæk. Andre klubber har vi ikke hørt noe formelt fra, sier Mathisen til Dagbladet.no.

Annans primære ønske har vært å komme seg utenlands. Nå avviser han ikke at han fortsetter i Norge.

- Jeg utelukker ikke at jeg fortsetter i en norsk klubb. Jeg stoler på at agenten min ordner opp i dette, sier Annan, ifølge TV 2 Sporten.
 

Les også

Søk i skattelistene