fredag 22. desember 2006
mening
Krumbøyd rygg betyr "opptatt"
Skrevet av Båndtvang, 01.12.2006
Den kveldsturen er absolutt ikke for trimmens skyld, og omsider vil hunden drite. Men da må du selvfølgelig komme rett mot oss med den stygge bikkja di for å hilse på min, sånn at han ikke får gjort det nå heller. Faen.
CD-Ønske: Gavekort
Steikje fine
Skrevet av Tante Reisende Frækk, 02.12.2006
Da jeg forrige helg satt fastklemt mellom middelaldrende menn med sorte olabukser, brune skinnjakker, høyt hårfeste og liten håndbagasje på et fly mot vest, og alle så ut som de var i slekt med han keikete Ekornes-fyren ELLER Hildegunn fra Kid-reklamen, fant jeg ut at jeg aldri har tatt fly til Ålesund før. Og til min sidemann: du hadde ikke trengt å trekke til deg avisen da jeg gløttet over skulderen din, for ytterligere å demonstrere din sunnmørske herkomst.
CD-Ønske: Gavekort
En ordentlig STERK MENING
Skrevet av Baztyan, 03.12.2006
Jeg syns av en eller annen grunn Petter Stordalen er kul, jeg.
CD-Ønske: Nyeste Blodd Brothers
Steintøff konge
Skrevet av Stein Gal, 03.12.2006
Kongestatuen er ikke ønsket i Oslo sentrum, men samme kunstner må gjerne lage noen skiløper-statuer... det vil Oslo ha. Vel, faen, gi kongen en stav i den utstrakte hånden da!
CD-Ønske: Queens of the Stone Age - Songs For The Deaf - Limited Edition
Utdannelse
Skrevet av Eks Samen, 04.12.2006
Det er utrolig hvordan utdannelsen, og da særlig eksamen, skaper et intenst hat mot det man senere skal jobbe med.
CD-Ønske: Kingdome Come - Jay Z
Sponset av Høyre?
Skrevet av Stabbursmusa, 04.12.2006
Jeg undres hvor mye Høyre har sponset Grandiosa for å få grå mus attraktive igjen.
CD-Ønske: Gavekort, gjerne
Til "Ina"
Skrevet av X, 05.12.2006
...som ønsket seg "hva som helst av Muse, helst begge." Muse har gitt ut 5 plater.
CD-Ønske: Hva som helst, bare ikke Muse
Ikke bare toveis
Skrevet av Meningsfast, 06.12.2006
Kjære "ex.ags.phil". Litt lenger uti det bortkastede mediavitenskaps-studiet vil du muligens skjønne at greia på denne siden ikke bare er toveis-kommunikasjon, selv om det også funker helt greit (du leser dette, ikke sant?). At man i tillegg kan slynge ut offentlige fornærmelser mot Bush, mullaer, Harry Behn og mediaspirer som i beste fall har en fremtid på desken i Fiskaren, er en grei bonus.
CD-Ønske: Gavekort
Limmo til julebordet
Skrevet av Arnie, 08.12.2006
Til dere som henger ut av vinduet eller takluka på limousinen og vinker og hyler på vei til julebordet eller hvor dere skal: Sveiv igjen vinduet og konsentrer dere om champagnen. Jo mindre dere prøver å imponere oss, jo mer imponert blir vi.
CD-Ønske: Dakshina med Deva Premal
Hege Duckerts iPod
Skrevet av El Toro, 09.12.2006
Hege Duckerts topp 5 i hennes iPod:
1/That's what friends are for - Dionne Warwick
2/Friends will be friends - Return
3/Don't be cruel - Elvis Presley
4/Here comes the princess - Michael Boren
5/Please don't forget my birthday - Sneakers
CD-Ønske: gavekort
Puling i jula
Skrevet av Halvsju, 09.12.2006
Ordet jule er veldig likt ordet pule. Jula får liksom en helt ny betydning dersom man bytter dem. Jeg nevner i fleng: Jul i Skomakergata, julebukk, juleverksted, julelukt, julelys, første juledag, andre juledag, julenisse og selveste julekvelden.
Jeg gleder meg til å få litt ordentlig julestemning i hjemmet.
CD-Ønske: Store sanger om havet - av Julius Winger
Til BI studenter som mistenkes for juks:
Skrevet av Sensor ved BI, 09.12.2006
Jeg tror nok dere glemte å betale meg som avtalt. Bedre lykke neste gang!
CD-Ønske: Gavekort