Kontakt oss Hjelp Dagbladet.no  WebloggLow-tech
 

 RSS-tjenester

RSS 0.90 RSS 1.0
RSS 2.0 XML
 
Skriv utTips

Falsk mail: MSN Messenger fortsatt gratis


Postet av: Diana Badi, 15. oktober 2005 kl. 18:53
tema: Teknologi

Følgende e-post datt inn i innboksen min i stad:

"Den 1. November må vi betale for å bruke msn. Men hvis du ikke vil betale
for msn, trenger du bare å sende denne til 18 personer. Dette er ikke noe
tull, bare gå og se på internettsiden deres, www.msn.com Men når du har
sendt denne meldingen til minst 18 personer vil "msn duden" din bli blå. Vær så vennlig og ikke videresend denne meldingen, MEN heller kopier og lim inn på en ny side. Da trenger du ikke å rulle den langt ned før du får lese
beskjeden.

go for it..
 "

Det er selvfølgelig bare tull, noe også MSN avkrefter hvis du bare gidder å ta en ordentlig kikk på deres hjemmeside.

Men denne e-posten har garantert gått sin gang allerede, og har både provosert og skapt en stor mengde unødvendig mail.

Det er all grunn til å ta slike mail med en klype salt. Spesielt når de ber deg videresende beskjeden til mange flere.

Så neste gang du får en liknende e-post, stopp opp og tenk, istedenfor panisk å sende den videre til alle i adresseboken.

For hvordan i alle dager skal Microsoft, som står bak MSN, få vite at du har videresendt mailen? Og hvorfor, hvis beskjeden faktisk hadde stemt, skal du slippe å betale bare ved å sende den videre?

Du trenger ikke kunne noe om teknologi eller data for å greie å resonere deg frem til at slike påstander ikke stemmer. 

Og vil du være helt sikker, er den beste løsningen å sjekke hjemmesiden til selskapet det gjelder. De pleier å være relativt raskt ute med å avkrefte falske meldinger.

Da har vi en avtale? Får du slike mail, lar du være å sende de videre. Selv om de truer med både død, store ulykke eller mangel på MSN-tilgang.

Da sparer du både min og din tid, som vi kan heller bruke på noe hyggelig.


 Kommentarer (137)

 
Sortering Poeng:           Dato:    

Skrevet av: Carl F Straumsheim , 15.10.2005 kl. 20:33
Kjedebrev gir meg frysninger.
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   75+ 52-

merk og slett


Skrevet av: Vegard , 15.10.2005 kl. 19:42
enkleste måten.. merk og slett. og bry deg ikke mer:P
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   82+ 61-
Skrevet av: Ukjent , 15.10.2005 kl. 19:34
Amen
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   75+ 55-

Hvis det hadde vært seriøst, hadde det egnetlig gjort noe?


Skrevet av: Det finnes bedre alternativ , 15.10.2005 kl. 20:48
Det finnes nok av andre og bedre alternativ til instant messaging og mail. Hvorfor skal en beholde hotmailen når amn kan gå gmail med 2 GB lagring? Får nesten ingenting spam på den heller.

Jeg tror årsaken til at folk flest bruker msn messenger er den samme som hvorfor folk flest bruker explorer, man blir oppmerksom på den via windows og "alle andre" bruker programmet. Det finnes klienter som støtter flere operativsystem og ikke har får mye dull og reklame, det jeg tror er årsaken til at folk ikke vleger noen av de gode alternativene er at de fleste allerede kommuniserer via msn. Er liksom ikke bare å be alle om å bytte klient og skaffe seg en ny konto hvis ikke kontoen støttes a programmet.

Skype, gaim, klopete, amsn, trillian osv, det finnes mange klienter som støtter flere nettverk og... Msn har blitt for mye dulla opp. Greit nok med smileys, men med alt det som kom i versjon 7, så er programmet blitt et sirkus. Meningne med det er jo å kommunisere, ikke sende wink og lignende til hverandre..
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   74+ 56-
 Vis svar på kommentaren ()

Re: Hvis det hadde vært seriøst, hadde det egnetlig gjort noe?


Skrevet av: Anonym , 28.05.2006 kl. 19:58

Ja, kan man egentlig få gmail...? gnom, idiot og en hel mengde andre skjellsord jeg ikke kommer på i farta...!

Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   51+ 43-

Re: Re: Hvis det hadde vært seriøst, hadde det egnetlig gjort noe?


Skrevet av: JANJAN , 12.04.2007 kl. 00:02

Ja, hva tror du sherlock?

Om du trykker på her, lager man pornofilm da kanskje?

Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   47+ 42-

Re: Hvis det hadde vært seriøst, hadde det egnetlig gjort noe?


Skrevet av: Bingo , 01.06.2006 kl. 12:30

Men kjære deg du kan jo bruke gmail og MSN samtidig. Det er en utbredt misforståelse at man må ha en hotmail konto for å kunne logge på MSN, du kan bruke en hvilken som helst eposadresse for å lage deg en MSN konto. Jeg har aldri brukt hotmail.

Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   53+ 50-

LåååL


Skrevet av: Kylling , 15.10.2005 kl. 20:22
låål!!! vettuka? dette her bevise kor dumme mennesker e..........Å eg vedde på du e ein av de...
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   83+ 69-

hehe


Skrevet av: lars harald , 15.10.2005 kl. 20:14
ehm jo jenter e så domme å går på sånnt...sa javell t ei...så svarte hu heilt serriøst tbake...d e sant:| fått av mongen..
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   58+ 46-

Nja...


Skrevet av: Erik , 15.10.2005 kl. 20:27
Nja, kanskje! Nei, går herfra, cola!!:D
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   44+ 35-

jauda


Skrevet av: a9iken , 15.10.2005 kl. 20:46
d e no bare teit da
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   51+ 44-

jadda


Skrevet av: :) , 15.10.2005 kl. 20:06
det ska vær sikkert at det er mange som har gått på den, aner ikke hvor mange jeg har fått av den. tror nesten jeg har fått den fra samme person flere ganger, da må man vel være desperat i grunn, men si mæ. kæm går på sånt tull egentlig???
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   22+ 15-

Spøk!


Skrevet av: Erik , 15.10.2005 kl. 20:05
Hehehe... må glise. Likte egentlig den her, for hver gang jeg får en sånn en, kan jeg le godt av hvor lettlurte de er:P
Svar på kommentar | Varsle | [Fjern]
Huk av for å fjerne
Poeng:   20+ 19-


 din kommentar på bloggposten

Start-pass LOGG INN


 
Fordeler ved å være innlogget
  • Innloggede kommentarer vises før anonyme kommenterer hvis samme poengsum.
  • Kommentaren vil være tydelig merket med ditt navn og brukernavn i StartPass.
Du kan selvsagt kommentere uten å logge deg inn.
Din kommentar
* Feltene må fylles ut

Regler for kommentarene på Dagbladet.no

Med webloggene på Dagbladet.no ønsker vi å åpne opp for kommentarer fra leserne på mange ulike tema. Her kan dere mene mye om det meste, men vi godtar ikke alt. Brudd på våre regler kan føre til sletting av innlegg. Redaksjonen moderer kommentarene etter at de er lagt ut på nettet, men vi vil også oppfordre deg til å rapportere innlegg du mener er upassende ved å klikke på moderer-linken under kommentaren. For at bloggkommentarene skal bli så gode og leseverdige som mulig, ber vi deg følge disse enkle retningslinjene:

  • Dette er møtested for flere. Ha respekt for at folk kan ha en annen politisk, religiøs, etnisk eller kulturell bakgrunn enn deg selv. Folkeskikk gjelder også her!
  • Diskuter sak, ikke person. Ha en sivilisert form på kommentaren din, ikke bruk obskøne ord eller trusler.
  • Hold deg til tema. Dagbladet forbeholder seg retten til å redigere eller slette innlegg som går utenfor temaet som er satt.
  • Skriv helst på norsk, unntak kan gjøres for svensk, dansk eller engelsk.
  • Ditt innlegg får større troverdighet når du signerer kommentaren med fullt navn.
  • Klag på innlegg du mener bryter de ovenstående spillereglene. Ikke klag på innlegg der du kun er uenig i innholdet.

Dette er ikke tillatt:

  • Vi godtar ikke brudd på norsk lov, eller oppfordring til brudd på loven.
  • Ikke skriv eller lenk til innhold av ærekrenkende, rasistisk, truende, pornografisk eller annen injurierende art.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Det er tillatt å sitere korte utdrag av en tekst eller artikkel, men da må kilden komme tydelig fram.
  • Kommersielle budskap. Innlegg som inneholder reklame eller andre forsøk på å selge produkter eller tjenester, godtas ikke.
  • Innlegg som bevisst sprer løgn og trusler.
  • Ikke post samme innlegg flere ganger (spamming). Ikke gjenta en linje mange ganger (flooding).

Dagbladet.no forbeholder seg retten til å redigere eller slette innlegg som ikke følger disse retningslinjene. Ved å kommentere i Dagbladet.nos blogger gir du dessuten Dagbladet.no retten til å bruke ditt debattinnlegg i de medier Dagbladet.no måtte velge å publisere det i.


Regler for kommentarene på Dagbladet.no

 TIPS EN VENN

Sende til flere mottakere? Separer adressene med komma.




plog
Start-pass LOGG INN


Glemt passord?


 

 Kalender

mai 2012
man tir ons tor fre lør søn
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 Nye bloggposter

 Artikkelsøk


 Stikkord

 
 Forsida | Nyhet | Sport | Kultur | Kjendis.no | Magasinet | Været | Se.no | Til toppen

 © 2012 DB Medialab
 Dagbladet.no:  Postadresse: Boks 1184 Sentrum, 0107 Oslo   Besøksadresse: Langkaia 1, 0150 Oslo    Tlf: 24 00 10 00.    Tips oss
 Ansvarlig redaktør Dagbladet/Dagbladet.no: John Arne Markussen

 Utviklet av: db medialab