I en ny NRK-dokumentar om visesangeren og låtskriveren Lillebjørn Nilsen (72), røper sangeren årsaken bak kollapsen i Grieghallen i 2013.
Her kommer det nemlig fram at 72-åringen var planlagt å få en kreftoperasjon i forkant av opptredenen sammen med Gitarkameratene.

- Jeg har det veldig bra
- Jeg spurte legen om vi kunne utsette operasjonen min. Jeg var redd som faen. Jeg skulle aldri har gjort det, forteller sangstjerna åpenhjertig i dokumentaren.
Bergensavisen meldte at Nilsen gikk over ende flere ganger, veltet instrumenter og måtte til slutt veiledes av scenen under konserten med Gitarkameratene i 2013.
Supergruppa Gitarkameratene besto av Jan Eggum (71), Halvdan Sivertsen (71, Øystein Sunde (75) og Lillebjørn Nilsen.
- Jeg ville aldri i verden unnvært de årene med Gitarkameratene. Det har vært en stor, stor opplevelse, forteller sistnevnte i den nye dokumentaren.
I etterkant av hendelsen ble han sykemeldt og beklaget for det som hadde skjedd under konserten i en Twitter-melding.

Lillebjørn Nilsen snakker endelig ut
«Dobbelt konsert i Grieghallen i går. Beklager kollaps før siste låt under siste forestilling. Mageonde illebefinnende! Men Nilsen lever», skrev han den gang.
Etter hendelsen og den vellykkede operasjonen kunne likevel Nilsen returnere til scenen, hvorpå han avholdt flere konserter sammen med bandet Seresta.

Få siste nytt!
Last ned APPEN her!