Rapperen Coolio og en annen mann er pågrepet etter at de skal ha forsøkt å få med seg en ladd pistol gjennom sikkerhetskontrollen på flyplassen i Los Angeles.
PÅGREPET: Rapperen Coolio ble pågrepet på flyplassen i Los Angeles. Foto: NTB Scanpix
Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Politiet på flyplassen opplyser at en 39 år gammel mann ble stoppet i sikkerhetskontrollen etter at det ble oppdaget en pistol i en bag. En 53-åring som reiste sammen med mannen, hadde allerede passert sikkerhetskontrollen. Han ble hentet ut av flyet han satt på og sa den aktuelle bagen tilhørte ham, melder TV-stasjonen ABC 7.
Begge mennene ble pågrepet og siktet for besittelse av et stjålet, ladd våpen.
Fengslingspapirene identifiserer 53-åringen som Artis Leon Ivey jr. – bedre kjent som Coolio. Kausjonen hans oppgis å være drøyt 300.000 kroner.
Coolio er best kjent for hiten «Gangsta's Paradise» fra 1995. Låten ble brukt i filmen «Dangerous Minds» med Michelle Pfeiffer i hovedrollen. (NTB)
Last ned appen vår
Vi bryr oss om ditt personvern
dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.