«Kompani Lauritzen»:

Druknet nesten: - Traume

Vil komme over frykten.

TRAUME: Turab Awan vil kjempe mot frykten for vann i programmet. Foto: Matti Bernitz / TV 2
TRAUME: Turab Awan vil kjempe mot frykten for vann i programmet. Foto: Matti Bernitz / TV 2 Vis mer
Publisert

«Kompani Lauritzen» er godt i gang, og 14 kjendiser får kjenne på oberst Dag Otto Lauritzens (66) strenge militærregime inne på Setnesmoen leir.

En av deltakerne er artisten Turab Awan (25).

Til TV 2 forteller Awan at han først og fremst var med for selvutvikling. Samtidig håper han at deltakelsen kan hjelpe han med å komme over en frykt som har sittet dypt i han i mange år.

- Det er hovedsakelig vann. Da jeg var barn holdt jeg på å drukne på danskebåten, forteller han TV 2.

- Ble så sliten

Det hele utspilte seg da artisten som syvåring var med familien på tur med danskebåten, og han badet i badelandet om bord i båten. Her valgte han å hoppe ut i voksenbassenget, utdyper han om hendelsen.

Sju år gamle Awan tenkte derimot ikke på hvor dypt det egentlig var. Det var også strømninger i vannet, og han forteller at han sleit med å holde seg over vann, og falt under. Til slutt slapp han taket.

- Da tenkte jeg: «Nå får det bare gå», for jeg ble så sliten. Jeg var jo liten, forteller han til kanalen.

Den tøffe opplevelsen har virkelig satt seg i 25-åringen, og han har seinere jobbet med å trosse frykten for vann.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer