Kong Harald:

Fortsatt sykmeldt

Kong Haralds sykmelding forlenges nok en gang.

SYKMELDT: Kong Harald er fortsatt sykmeldt. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
SYKMELDT: Kong Harald er fortsatt sykmeldt. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

Onsdag forrige uke ble det bekreftet at kong Harald (84) fortsatt var sykmeldt.

Denne uka har imidlertid sykmeldingen blitt forlenget, og kongen er blitt fjernet fra det offisielle programmet for andre uke på rad på kongehusets nettsider.

Det kan slottets kommunikasjonssjef, Guri Varpe, bekrefte overfor Dagbladet.

- Hans Majestet er fortsatt sykmeldt, informerer hun.

Ettersom kong Haralds sykmelding forlenges, må kronprins Haakon (48) steppe inn for kongen på en rekke oppdrag.

Kronprinsen må deriblant motta Erik Hillestad i audiens, motta representanter fra Norges Veteranforbund for Internasjonale Operasjoner i audiens, motta Italias ambassadør herr Alberto Colella og Rachelle Esterhazy i audiens.

Ble sykmeldt

For to uker siden ble kongen imidlertid sykmeldt med forkjølelsessymptomer, etter å ha møtt utenriksminister Anniken Huitfeldt. Huitfeldt testet positivt for corona etter at hun hadde vært til audiens på Slottet, der hun traff de kongelige.

Som følge av Huitfeldts positive test, ble det kjent at kongeparet og kronprinsen testet seg for corona etter sammenkomsten.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer