Etter at det tirsdag kveld ble lagt fram nye tiltak av regjeringen for å hindre videre coronasmitte, vil det også få konsekvenser for «Maskorama»-finalen som er på lørdag.
Det informerer prosjektredaktør i NRK, Jan Egil Ådland til Dagbladet onsdag kveld.
Endringer i programmet
Den nye begrensningen på maksimum 600 personer i publikum, fordelt på tre kohorter, resulterer i at antall publikum må reduseres med cirka 400 personer.
Til Dagbladet forteller Ådland følgende om hvordan de skal løse det:
- Vi prioriterer publikum etter når de kjøpte billetter, slik at de som kjøpte først beholder sin plass. De som ikke får plass får refundert billettkostnaden, informerer han, og fortsetter:
- Det er med tungt hjerte vi må kontakte 400 personer som trolig har gledd seg til Maskorama-finalen like mye som oss.
- Veldig trist
Videre informerer han om at de som beholder plassen sin i studio vil bli bedt om å bekrefte på mail at de faktisk kommer.
For de som får beskjed om at de har mistet plassen sin i salen, vil derimot få mulighet til å sette seg på venteliste i tilfelle noen av de som har plass velger å bli hjemme.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger