Forrige lørdag døde tidligere presidentkandidat og Arizona-senator John McCain (81) av aggressiv hjernesvulst. Denne uka har det blitt arrangert flere minneseremonier, hvor den siste fant sted i Washington lørdag.
Tre tidligere presidenter, flere titalls kongressrepresentanter, nåværende og tidligere statsledere og familie og venner var samlet i Washington National Cathedral. Etter McCains eget ønske var både demokraten Barack Obama (57) og republikaneren George W. Bush (72) blant talerne.
En som derimot ikke hadde mottatt en invitasjon, var USAs president Donald Trump (72). Ifølge AP tilbrakte 72-åringen i stedet tida på golfbanen mens seremonien pågikk.
I presidentens fravær dukket derimot hans datter Ivanka Trump (36) opp sammen med ektemannen, Jared Kushner (37).
Det har fått flere til å klø seg i hodet.
Sparket mot Trump
Senator John McCain og hans republikanske partifelle president Donald Trump hadde som kjent et motsetningsfylt og til tider fiendtlig forhold. Dette ble på mange måter understreket da McCains datter, Meghan McCain, gikk til angrep på den amerikanske presidenten i sin tale lørdag.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger