Influenser og samfunnsdebattant Kristin Gjelsvik (36) skriver på Instagram at hun torsdag ettermiddag befinner seg på akuttmottaket på Drammen sykehus.

- Blind på eget innhold
Etter en intens hodepine i ulike settinger de siste ukene, så ikke Gjelsvik noen annen utvei enn å oppsøke lege. Selv forteller hun i innlegget at det skal mye til før hun oppsøker hjelp, men da smertene kom tilbake torsdag, bestemte hun seg for å ta grep.
I innlegget skriver hun følgende:
«Dette blir både en liten oppdatering, samt en helse-Norge-appreciation-post! For det må jeg bare si - de tar tak når det gjelder! Jeg fikk time etter 20 min, og ble tatt imot av en fantastisk lege som tok situasjonen på alvor. Jeg ble henvist til nevrolog umiddelbart, og det var ikke lenge jeg måtte vente på akuttmottaket før jeg ble ropt opp!».
Videre forteller 36-åringen at hun ble godt informert av nevrologen, som fikk henne til å føle seg ivaretatt og trygg. Hun ble imidlertid fortalt at det kan være noe alvorlig.
«Hun uttrykket dog bekymring for noe så forbanna sykt som HJERNEBLØDNING! Bare ordet i seg selv får meg til å grøsse... Hjerneblødning? What?? Meg? Hæ?? Heldigvis er det ikke med sikkerhet overhodet, men det er faktisk ikke noe vi kan utelukke riktig enda».

Røper drama etter bruddet
Som følge av beskjeden måtte Gjelsvik gjennom en CT-undersøkelse. Til følgerne skriver hun at hun nå venter på resultatet, og dersom det blir behov må hun kanskje legges inn og gjennom en spinalpunksjon.
Det er en prosedyre hvor en tynn kanyle føres inn i subaraknoidalrommet mellom to ryggvirvler, ifølge Store medisinske leksikon.
«Hvis det viser seg at det er en utposning på en blodåre må jeg opereres, men la oss bare krysse fingrene for at det er en helt normal spenningshodepine, ok? Orker ikke å ha hjerneblødning, og det har jeg ikke tid til heller, for guess what!!!!», fortsetter hun i innlegget.
Overfor Dagbladet bekrefter Kristin Gjelsvik at hun blir innlagt, og kan derfor ikke gi noen ytterligere kommentar. Hun henviser oss til pressekontakt Vilde Darvik i Max Social.

- Gjør litt ekstra vondt
Darvik forteller til Dagbladet at det går bra med Gjelsvik, og at de holder tett kontakt.
- Hun er klar i toppen og har ingen smerter akkurat nå. Dette er så klart en ekkel beskjed å få. Nå blir hun innlagt over natten for å ta flere prøver. Forhåpentligvis skrives hun ut i morgen, sier hun og legger til:
- Kristin måtte virkelig overtales, siden hun etter planen skulle være med på kveldens «Debatten», noe hun hadde gledet seg veldig til. Men helsa kommer alltid først.
Videre forteller Darvik at hun har vært bekymret for smertene til Gjelsvik, og krysser fingrene for at det ikke er noe alvorlig.

Få siste nytt!
Last ned APPEN her!