- Jeg er skuffet

John Stamos mener Bob Saget blir glemt.

GLEMT: John Stamos mener hans avdøde kompis er glemt. Foto: NTB
GLEMT: John Stamos mener hans avdøde kompis er glemt. Foto: NTB Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

Søndag kveld var det duket for Tony Awards, en prisutdeling som hyller Broadway-produksjoner det foregående året. Under prisutdelingen blir kjendiser som har gått bort det siste året hyllet, men ifølge John Stamos (58) var det en som manglet - nemlig Bob Saget.

I januar ble skuespilleren og komikeren funnet død på et hotellrom i Orlando i Florida. Han ble 65 år gammel.

Ifølge en uttalelse fra familien døde han etter å ha slått hodet i et fall.

Nå raser Stamos, som blant annet spilte med den avdøde i «Full House», mot at sin tidligere kollega ble glemt ut. Det gjorde han søndag på Twitter.

«Jeg er skuffet over å høre at Bob Saget IKKE ER INKLUDERT under minnehyllesten på Tony Awards i kveld. Bob var briljant i 'The Dowsy Chaperone & Hand to God'. Kom igjen Broadway League og The Wing! Gjør det rette! Bob elsket Broadway og jeg vet at de elsket ham».

Saget etterlot seg kona Kelly Rizzo og de tre barna Aubrey (34), Lara (32) og Jennifer (29). Døtrene fikk han med ekskona Sherri Kramer. Han fikk ingen barn med Rizzo.

Paret giftet seg i oktober 2018. Det avslørte den nå avdøde komikeren på Instagram.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer