(Dagbladet): I kveld er det som kan krype og gå av norske kjendiser samlet på Tjuvholmen i Oslo for å hedre seg selv og musikkåret som har gått, under årets P3 Gull.
Den årlige prisutdelingen holdes for femte året på rad, hvor artister som Chirag (33) og Magdi (33) i Karpe Diem, Amanda Delara (19), Kjartan Lauritzen (20) og Sigrid Raabe (21) kan stikke av med gjeve priser.
Sistnevnte er blant annet nominert i de tre kategoriene «Årets liveartist», «Årets nykommer», og «Årets låt» med «Don't Kill My Vibe».

P3 Gull: Karpe Diem kåret til årets liveartist
Også artist Julie Bergan (23) var til stede under kveldens arrangement, og dukket opp alene på den røde løperen - til fansens store skuffelse.
Under et radiointervju med Christine Dancke på P3 tidligere denne uken, hintet nemlig popartisten om at hun hadde funnet kjærligheten
Da Dagbladet møtte Bergan i kveld ville hun imidlertid ikke røpe hvem den mystiske forelskelsen er.
- Akkurat hvem det er, ønsker jeg å holde privat, fortalte 23-åringen, men la til at hun synes det er veldig hyggelig.
På spørsmål om den hemmelige kjæresten er her i kveld, svarte sangstjernen følgende:
- Kanskje det. Kanskje han er her i kveld.
Venner lenge
Ifølge artisten har hun kjent den foreløpig navnløse kjæresten lenge. At de to skulle bli kjærester var imidlertid noe hun ikke hadde sett for seg.
- Vi har vært venner i noen år, og plutselig blusset det litt opp, så jeg vet egentlig ikke helt hva som skjedde, jeg, forteller hun.

Aldri vært forelsket
I radiointervjuet med Dancke tidligere denne uken ble Bergan spurt om hun har hatt mer følelser enn bare «vennefølelser» for en person, og avslørte da at hun aldri har vært forelsket tidligere i livet.
- Det er flere ganger jeg har møtt gutter og tenkt at «wow, du er sinnssykt bra på alle mulige måter, hvorfor liker jeg deg ikke?», sa hun, og røpet at det ofte ender med at de blir gode venner.
Men da programlederen spurte om hva som skal til for at hun blir skikkelig yr, svarte Bergan at hun nå har blitt forelsket.
- Jeg vet ikke. Jeg har jo kun vært forelska en gang, aka nå, sa hun under sendingen, og la til at hun ikke vet hva som skal til for å finne den rette, men at hun nådde et punkt hvor det føltes riktig.
Fikk kjærester samtidig
En av Bergans bestevenner, en av landets største stjerner, nemlig Astrid Smeplass (21), røpet i høst at hun hadde fått seg kjæreste, etter å ha delt en rekke små hint på Instagram. Navnet på kjæresten har også hun foreløpig valgt å holde hemmelig.
- Det er en gutt hjemme i Norge som jeg er sammen med. Men det har jeg ikke sagt til media i Norge. Det er ikke så nytt, men det er egentlig ingen som vet det, sa hun i et intervju med svenske Elle.
Astrid Smeplass var imidlertid ikke å se på kveldens begivenhet, noe derimot en hel rekke andre kjendiser var.
Se kjendisene på den røde løperen:








