IKKE PÅ TOPP: Kim Kardashian har 89 millioner følgere på Instagram, men må se seg slått av fire andre kjente kvinner. Foto: Scanpix
IKKE PÅ TOPP: Kim Kardashian har 89 millioner følgere på Instagram, men må se seg slått av fire andre kjente kvinner. Foto: ScanpixVis mer

«Keeping up with the Kardashians»

Kim Kardashian tapte kampen om Instagram-tronen

Realitystjernen måtte se seg slått av fire kjente kvinner. Se listen over kjendisene med flest følgere!

(Dagbladet): Kim Kardashian (36) har i flere år vært en av verdens mest profilerte kvinner på sosiale medier.

Ikke minst er Kim svært aktiv på bildetjenesten Instagram, hvor hun ofte legger ut lettkledde bilder av seg selv.

Hun deler også bilder fra sitt travle liv og bilder av sin familie, inkludert ektemannen Kanye West og deres barn North (3) og Saint (1).

Til tross for at hun har tatt pause fra sosiale medier etter at hun ble ranet i Paris i oktober, blir Kim ofte omtalt som «dronningen av Instagram».

Men ifølge en offisell måling som Instagram selv har gjort, er hun ikke engang inne på pallen blant kjendiser med flest følgere, ifølge People.

Foran seg finner hun blant andre popstjernene Beyoncé Knowles (35), Ariana Grande (23) og Taylor Swift (27).

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Thankful for piggy back rides @lilydonaldson

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on

Og helt på toppen troner popstjernen og skuespilleren Selena Gomez (24) - med hele 103 millioner følgere!

Se hele topp 10-lista nederst i saken!

Selena Gomez er også kjent som eks-kjæresten til superstjernen Justin Bieber (22).

My first @vogueaustralia cover came out -thank you so much! So grateful

A photo posted by Selena Gomez (@selenagomez) on

Bieber har tidligere vært blant verdens mest fulgte kjendiser på Instagram, men valgte å slette sin profil, etter at han mottok hets mot sin tidligere flamme Sofia Richie.

Har lagt tøft år bak seg

Selena har lagt et tøft år bak seg. Hun ble nemlig lagt inn på rehabiliteringssenter tidligere i høst.

I november stakk hun av med pris i kategorien «beste kvinnelige artist» i pop- og rocksjangeren under American Music Awards.

I den rørende takketalen la ikke artisten skjul på at mange vet ting om hennes liv som ikke alltid er lett for henne å dele.

TALE: Selena Gomez fikk applaus for sin rørende tale under American music awards. Video: CNN Vis mer

Tårevått

- Jeg tror flere av dere vet mye om mitt liv. Jeg måtte stoppe. Jeg hadde alt, men jeg var helt ødelagt inni meg, fortalte «Same Old Love»-sangeren før hun begynte å felle noen tårer, og fortsatte:

- Jeg holdt ut lenge nok for dere, men det gjorde at jeg sviktet meg selv. Jeg vil ikke se kroppene deres på Instagram. Jeg vil se hva som er her inne, sa hun og tok hånda til hjertet.

De ti mest fulgte kjendisene på Instagram i 2016:

  1. Selena Gomez (@selenagomez) – 103 millioner følgere
  2. Taylor Swift (@taylorswift) – 93.6 millioner følgere
  3. Ariana Grande (@arianagrande) – 89.6 millioner følgere
  4. Beyoncé (@beyonce) – 88.9millioner følgere
  5. Kim Kardashian (@kimkardashian) – 87.8 millioner følgere
  6. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 82.3 millioner følgere
  7. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 79.5 millioner følgere
  8. Dwayne Johnson (@therock) – 71 millioner følgere
  9. Nicki Minaj (@nickiminaj) – 69 millioner følgere
  10. Kendall Jenner (@kendalljenner) – 68.9 millioner følgere