Under lørdagens «Skal vi danse»-sending var det hele to par som måtte takke for seg.
Allerede i starten av programmet kunne Fritz Aanes (45) avsløre at han måtte trekke seg fra konkurransen etter en bruddskade. Når dette har skjedd i tidligere sesonger, har de resterende deltakerne automatisk gått videre til neste sending.

- Det er ikke bra
Slik ble det imidlertid ikke denne gangen, og dermed måtte Trude Vasstrand og Regina «Myra» Tucker møtes i en nervepirrende duell. Til slutt var det Vasstrand som fikk minst poeng og måtte forlate konkurransen.
Dermed er det en deltaker for lite i konkurransen.
Nettavisen har tidligere omtalt saken.
- Sendingen var planlagt med danseduell, og vi ønsket å la konkurransen gå sin gang som normalt, sier pressesjef i TV 2, Jan-Petter Dahl til Dagbladet.
Det er foreløpig usikkert hva som vil skje i programmet etter dobbel-exiten.

- WOW!
- Hva som skjer videre i sesongen er for tidlig å si, sier Dahl.
Selv mener Vasstrand at det var fortjent at det var hun som måtte dra hjem.
- Jeg var ikke flink nok, så det skulle bare mangle. Det var jeg som skulle ut i dag. Jeg har nesten dårlig samvittighet for at jeg gjorde det så dårlig overfor Catalin, sa Trude Vasstrand da tapet var et faktum.