NYDALEN (Dagbladet): Lørdag var det endelig duket for nok en kveld med «Norges nye megahit» på TV.
I TV 2s nye lørdagssatsing skal seks kjendiser forsøke seg på å lage en hit, sammen med erfarne utøvere og produsenter.
En deltaker stemmes ut hver lørdag av seerne og dommere - for å gi plass til en ny deltaker. Forrige lørdag var det influenser Caroline Berg Eriksen som måtte takke for seg, og dermed gi plass til en annen influenser - Martine Lunde.
Hun skal, sammen med Abubakar «Abu» Hussain (34), Helene Olafsen (31), Maria Stavang (26), Oskar Westerlin (23) og Einar Nilsson (57), framføre sine nye låter foran strenge dommere og TV-seere.
Etter alle kjendisene hadde vist fram sangene sine, var det Stavang som lå øverst på dommernes poengliste med hele 30 poeng - full pott. Nederst på listen havnet Hussain og Lunde - begge med 18 poeng.
Det er imidlertid ikke dommerne som har siste ord, og når seernes stemmer var lagt til ble det til det til slutt Einar Nilsson som måtte takke for seg.
Sluttresultatet, med dommerpoeng og seerstemmer, viste nok en gang Olafsen på topp, mens Hussain tok andreplassen.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger