Til tross for en annerledes feiring klarte den norske kongefamilien gjennom store deler av nasjonaldagen å overraske folket.
I etterkant har blant andre prinsesse Ingrid Alexandra (17) fått mye oppmerksomhet i forbindelse med 17. mai. Det på grunn av bunaden hun bar, som hun fikk i konfirmasjonsgave av kongeparet for knappe to år siden.
- Er med dere
Én som ikke var til stede, men som likevel har klart å sende sine gratulasjoner og kjærlighet til Norge, er prinsesse Märtha Louises (49) kjæreste, Durek Verrett (46).
Sistnevnte har tidligere feiret dagen med den norske kongefamilien, men i år var han i Beverly Hills, California. På Instagram har han delt et bilde av seg selv med det norske flagget, hvorpå han skriver følgende:
«Gratulerer med dagen vakre Norge. Jeg er her i solfylte Beverly Hills, California, og feirer med dere alle».
«Jeg skulle ønske jeg kunne ha vært med min norske familie og kjærligheten i livet mitt, Märtha Louise. Uansett er mitt hjerte og ånd med dere. Jeg vil savne de ulike bunadene og festdraktene og alle dere vakre nordmenn som feirer deres flotte land», fortsetter han.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger