I mai ble det kjent at dronning Margrethe (79) av Danmark hadde gått drastisk til verks, da hun fjernet samtlige av de kongelige utmerkelser til Christian Kjær (76).
Han har i en årrekke fungert som kammerherre, og var før det en nær venn av flere medlemmer i det danske kongehuset. Da han giftet seg med Susan Astani-Kjær (48) i 2014, var det avdøde prins Henrik som var forlover i bryllupet.
Og da dronning Margrethe feiret 75 år under sola, var paret selvskrevne gjester på festen i Fredensborg Slot.
Den drastiske avgjørelsen bunnet i at han tidligere i år ble dømt for å ha kjørt ned en trafikkdirigent. Siden da har Kjær vært utstøtt fra kongelige kretser, og har hatt flere alvorlige problemer som følge av det. Det ble blant annet kjent at han var svært lei seg, og at paret måtte selge huset sitt.
- Har det bra
Nå skriver danske Se og Hør at Kjær er blitt rammet av Parkinsons. Intervjuet er først ute i morgen, men overfor Ekstra Bladet forteller Kjærs kone at de forsøker å være ved godt mot.
- Han har det bra etter omstendighetene. Vi har ferie akkurat nå, sier hun til avisa, og forteller at de ikke har noe ytterligere kommentar til diagnosen akkurat nå.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger