(Dagbladet): De fleste har en helt spesiell formening om hva jul, er og ikke minst hvordan den skal feires.
Dagbladet har snakket med flere profilerte nordmenn om hvilke planer de har for årets etterlengtede julefeiring.
Første jul sammen
Tidligere i år kunne Dagbladet avsløre at Jon Niklas Rønning (38) og Kristine Riis (35) hadde funnet kjærligheten.
Når de to turtelduene nå har tatt steget videre fra vennskapet, skal de også feire sin aller første jul sammen.
- Vi skal spise masse, gå rundt i joggebukse og gå rundt juletreet, slik som alle andre, forteller Riis.
- Så lenge vi får være sammen, så er vi happy, legger Rønning til.
Er det noe nordmenn er opptatt av, er det hva som blir servert på julaften, og variasjonen her til lands, er stor. Jon Niklas Rønning forteller til Dagbladet at han har brukt lang tid på å finne en rett som fungerer på julaften, men nå er han i mål.
- Jeg er vegetarianer, men jeg spiser fisk. Etter mange år med vanskeligheter for å finne mat til julaften har jeg funnet det som en julerett. Så lenge man legger jul foran, så blir det en julerett - så det blir en juletorsk, forteller han.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger