Det var i 2011 at Charlene av Monacos (42) liv ble snudd fullstendig på hodet. Da giftet hun seg med prins Albert (62) og ble med det en del av Monacos fyrstefamilie. Tre år etter det storslagne bryllupet, ønsket paret også tvillingene Gabriella og Jaques (6) velkommen til verden.
Som andre kongelige blir også fyrstefamilien fulgt med argusøyne, og det blir skrevet opp og ned om hva de tar seg til. Dermed er det kanskje ikke så rart at fyrstinnen nå skaper overskrifter i utenlandske medier.

- Det er utmattende
En rocka fyrstinne
Onsdag dukket hun nemlig opp med et helt nytt utseende, eller nærmere sagt hårsveis.
Det var i anledning en julegaveutdeling i Monaco at Charlene, som er kjent for sin blonde bob-sveis, viste fram sin nye hårklipp. Det melder flere medier, deriblant People.
42-åringen har nemlig barbert den venstre siden av hodet sitt og farget resten av håret i en blanding av blonde - og brune nyanser.

Fyrstinnen supplerte sin nye sveis med et munnbind dekket av paljetter, og en gul og brunfarget jakke over en glitrende, svart høyhalset genser.
42-åringens sminke var også gjennomført med blå øyenskygge og tykk svart eyeliner over øynene.

Prins Albert og tvillingene Jaques og Gabriella var også med på begivenheten, hvor de skulle dele ut julegaver til barna i Monaco.
Selv om den tidligere olympiske svømmeren ofte har blitt ansett som en som favoriserer kortere hårsveiser, kan man trygt si at hennes nyeste sveis trolig er en den mest dristigste hittil.
Sjokkert
Overfor Dagbladet legger ikke Se og Hørs kongehusekspert Caroline Vagle skjul på at hun er sjokkert.
- Jeg må ærlig innrømme at jeg ble litt sjokkert da jeg så fyrstinnens nye sveis. Alle må få se ut som de ønsker, men det må være lov å si at dette var svært utypisk i den kongelige sfære, sier hun, og legger til:

Slik ser hun ikke ut lenger
- Charlene liker å eksperimentere med hårsveiser, men dette var litt «over the top» etter min smak. Det er lite som minner om Grace Kelly for å si det sånn.

Vagle påpeker imidlertid at hun synes det er kult at Charlene tør å gå utenfor rammene av det som er forventet av henne.
- En fyrstinne med punk-inspirert sveis er jo unektelig litt kult.

Slik ser han ikke ut lenger
Som nevnt giftet Charlene seg med prins Albert i 2011, men det å gifte seg inn i offentlighetens søkelys har imidlertid ikke bare hatt sine fordeler.
Like før bryllupet hevdet blant annet en fransk tabloidavis at Charlene hadde forsøkt å forlate Monaco før bryllupet, etter å ha funnet ut at Albert hadde tre «uekte» barn fra før.
Vonde rykter
Ryktene om at den kommende fyrstinnen hadde kalde føtter, ble kategorisk avvist av palasset i Monaco, ifølge AP.
Bryllupet ble gjennomført, og «Hele verden» fulgte med da fyrsten fikk sin fyrstinne. Bryllupsreisen og hvetebrødsdagene ble tilbrakt i Sør-Afrika, men også der skulle ryktene prege paret.

Kongehusenes mest kontroversielle forhold
Det gikk rykter om at de ikke bodde på samme hotell under bryllupsreisen, og disse ble aldri direkte kommentert.
Rykteflommen gikk også høyt og lavt i en rekke europeiske land etter at prins Albert kom alene til kroningen av kong Willem-Alexander og dronning Maxima i Nederland i slutten av april 2013.

Charlene valgte å reise hjem til Sør-Afrika i stedet, og flere hevdet at Charlene og Albert gikk gjennom en dyp krise i ekteskapet. For første gang benektet hun påstandene selv.
- Albert og jeg er veldig lykkelige og alt er bra, sa fyrstinnen til tyske Bild Am Sonntag.