«Mesternes mester»:

- Småbitter

NB: Spoiler! Fredag måtte en ny deltaker forlate huset.

IDRETTSHELTER: Denne gjengen er gjenværende i programmet. Foto: Heidi Gøperød, Nordisk Banijay/NRK
IDRETTSHELTER: Denne gjengen er gjenværende i programmet. Foto: Heidi Gøperød, Nordisk Banijay/NRK Vis mer
Publisert

Fredag er det duket for den sjuende episoden av det populære NRK-programmet «Mesternes mester». Også i år får seerne være vitne til ti idrettshelter kjempe om den gjeve tittelen.

Forrige uke var det tidligere fotballspiller Frode Johnsen som måtte takke for seg, etter at Ola Vigen Hattestad (40) gikk seirende ut av nattesten.

Denne uka ble idrettsheltene testet i både styrke og koordinasjon. Etter tre harde konkurranser er det crossfitutøver Kristin Holte (36) som ble ukas temavinner.

- Veldig gøy

Det var derimot proffdanser Helene Spilling (26) som havnet på sisteplass, og måtte ut i den siste nattesten før semifinalen.

Spilling velger å møte kickbokser Andreas Lødrup (37). Også denne gangen er det reaksjonsevne de skal testes i.

Etter en nervepirrende duell var det til slutt kickbokseren som gikk videre til semifinalen. Dermed var det Spilling som måtte forlate konkurransen og ta farvel med de andre deltakerne denne uka.

- Jeg hadde aldri trodd at jeg skulle komme så langt som jeg har gjort, sier 26-åringen i episoden.

Overfor Dagbladet beskriver proffdanseren deltakelsen som «sinnssykt gøy».

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer