Forrige fredag møtte prinsesse Märtha Louise (41) opp på journalistkonferansen Skup. Der kom hun med kraftig kritikk av norsk presse, foran 600 journalister.
Prinsessen ble intervjuet av Mads Andersen, TV-sjef i Dagbladets eierselskap Aller, som opplevde at han ble «en statist for prinsesse Märtha Louises raljering».
Prinsessen på sin side mener hun ble møtt med «latterliggjøring og hersketeknikk».
Ønsket 75 000 kroner
Nå har Medier24 fått bekreftet hva prinsesse Märtha Louise ville ha for å stille opp foran halve pressenorge.
- Hun ønsket ikke betalt, og det ville heller ikke vært aktuelt for oss å betale for å få henne hit, sier Skup-styreleder Selbo Torset til Medier24.
Samtidig forteller leder for en annen journalistkonferanse, Hell-konferansen i Trøndelag, Karin Jegtvik at prinsessen ville ha 75 000 kroner for å stille opp på deres konferanse i februar.
- Vi forsøkte å tilby halvparten, men fikk avslag. Så vi synes det da er litt rart at hun stiller gratis på en tilsvarende konferanse med samme opplegg. Det var en slik seanse vi så for oss, sier Jegtvik til nettstedet.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger