SKANDALE: Under nattens Oscar-utdelig presterte Warren Beatty å utrope feil vinner av årets beste film. Video: CNN Vis mer

Stjal en mini-statuett og «spredte» beina. Se stjernenes private bilder fra Oscar-festen

Viser fansen hvordan det egentlig er i kulissene. 

(Dagbladet): Nattas Oscar-utdeling i Dolby Theatre i Los Angeles var tradisjon tro preget av både glitter og glamour, men også en god dose Trump-kritikk, samt overraskelser og en gigantisk skandale.

Kveldens store «snakkis» har naturligvis handlet om en av Oscar-utdelingens kanskje største tabbe noensinne - da feil vinner ble ropt opp helt på tampen av showet.

Det var da den gjeveste prisen av dem alle skulle deles ut, at Oscar-favoritten «La La Land» ble annonsert som vinnere av «Beste film». De egentlige vinnerne, «Moonlight», måtte senere ta statuetten fra sine kolleger, da feilen ble rettet fra scena.

UNNSKYLD: Her ber en ydmyk Warren Beatty om unnskyldning for den gigantiske tabben, da «La la land» ble utropt som vinner av prisen for årets beste film istedenfor «Moonlight». Video: CNN Vis mer Vis mer

Private innblikk

På tross av at saken har skapt sjokkbølger gjennom Hollywood, ser det ikke ut til å ha lagt en altfor stor demper på stemninga for festen videre.

Da selve prisutdelinga var over, fortsatte filmstjernene nemlig kvelden på de eksklusive etterfestene, hvorav Vanity Fairs Oscar-fest er blant de aller mest celebre.

At kjendisene følges med argusøyne av fotografer og journalister fra alle verdenshjørner, er ingen hemmelighet.

De store Hollywood-stjernene er imidlertid ikke redde for å dele noen private innblikk i festlighetene med fansen. I kjølvannet av årets Oscar-utdeling har en rekke kjendiser publisert egne festbilder i sosiale medier.

Blant dem er skuespiller Sofia Vergara, som for anledningen hadde «stjålet» med seg en miniversjon av Oscar-statuetten. Skuespiller Emma Roberts har på sin side fått oppmerksomhet for å posere og etterligne sin svært berømte tante, Julia Roberts, foran et bilde av sistnevnte. Popdronninga Madonna holdt heller ikke tilbake på kruttet i sosiale medier, og la ut en video av seg selv.

Ikledd skinnhatt og gjennomsiktig kjole, sto hun med beina spredt og erklærte at hun gledet seg.

Se kjendisenes beste innlegg i sosiale medier fra den store kvelden:

Oscars!

Et innlegg delt av chrissy teigen (@chrissyteigen)

🎟 #Oscars

Et innlegg delt av Karlie Kloss (@karliekloss)

Oscars 2017

Et innlegg delt av Emily Ratajkowski (@emrata)

I stole one🤣#oscars2017 #vanityfair

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Viva Los Oscars! ♥️💃🏻🌺💋🔥💯🇨🇺

A post shared by Madonna (@madonna) on

World's greatest/most beautiful photo bomber.

A post shared by Busy Philipps (@busyphilipps) on

Post Oscars. Pre party. Baby daddy duty.

A post shared by Jessica Biel (@jessicabiel) on

What to wear? #oscars

A post shared by @amyschumer on

Best Picture Vominee Matt Damon #Oscars

A post shared by Jimmy Kimmel (@jimmykimmel) on

#TheFutureIsFemale @gabunion @oliviamunn #vanityfairoscarparty @vanityfair you sure throw a fun party

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba) on